Հրապարակվել է ընտրված պատգամավորների ցուցակը

Հրապարակվել է դեկտեմբերի 9-ի խորհրդարանական արտահերթ ընտրությունների արդյունքում պատգամավոր ընտրված անձանց ցուցակը։ Նոր խորհրդարանը կունենա 132 պատգամավոր, որոնք կներկայացնեն երեք ուժեր՝ 88 հոգի՝ Իմ քայլը դաշինքը, 26 հոգի՝ Բարգավաճ Հայաստան կուսակցությունը, 18 հոգի՝ Լուսավոր Հայաստան կուսակցությունը։ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հաղորդել է, որ նորընտիր խորհրդարանի առաջին նիստը տեղի կունենա հունվարի 14-ին։ Ստորև ներկայացված է ընտրված պատգամավորների ցանկը․

Իմ քայլը դաշինք

Թիվ 1 ընտրատարածք

Հայկ Կոնջորյան

Երջանիկ Հակոբյան

Մխիթար Հայրապետյան

Թիվ 2 

Լենա Նազարյան

Նիկոլայ Բաղդասարյան

Լիլիթ Մակունց

Վահագն Հովակիմյան

Թիվ 3 

Արարատ Միրզոյան

Հրաչյա Հակոբյան

Հռիփսիմե Գրիգորյան

Գևորգ Պապոյան

Թիվ 4

Ալեն Սիմոնյան

Վահագն Գրիգորյան

Հակոբ Սիմիդյան

Թիվ 5

Սեդրակ Թևոնյան

Տաթեւիկ Գասպարյան

Սերգեյ Ատոմյան

Հովիկ Աղազարյան

Թիվ 6

Արգիշտի Մեխակյան

Վիկտոր Ենգիբարյան

Նարեկ Մկրտչյան

Թիվ 7

Մաթևոս Ասատրյան

Սերգեյ Մովսեսյան

Թիվ 8

Վարազդատ Կարապետյան

Հայկ Սարգսյան

Թագուհի Թովմասյան

Թիվ 9

Արամ Խաչատրյան

Արեն Մկրտչյան

Արփինե Դավոյան

Արտաշես Պետրոսյան

Թիվ 10

Սասուն Միքայելյան

Վահե Հովհաննիսյան

Վաղարշակ Հակոբյան

Լիլիթ Ստեփանյան

Թիվ 11

Կարեն Սարուխանյան

Սոֆյա Հովսեփյան

Նազելի Բաղդասարյան

Թիվ 12

Տիգրան Կարապետյան

Կարեն Համբարձումյան

Արմեն Խաչատրյան

Թիվ 13

Սիփան Փաշինյան

Վահե Ղալումյան

Ազգային փոքրամասնություններից 

Ռուստամ Բակոյան, եզդի

Ալեքսեյ Սանդիկով, ռուս

Արսեն Միխայիլով, ասորի

Կնյազ Հասանով, քուրդ

Համապետական ցուցակ

Ռուբեն Ռուբինյան

Մարիա Կարապետյան

Նարինե Խաչատուրյան

Գայանե Աբրահամյան

Լուսինե Բադալյան

Անուշ Բեղլոյան

Հերիքնազ Տիգրանյան

Եղիշե Սողոմոնյան

Արմեն Փամբուխչյան

Շիրակ Թորոսյան

Աննա Կարապետյան

Հայկ Գևորգյան

Անդրանիկ Քոչարյան

Հովհաննես Իգիթյան

Արման Բոշյան

Արման Եղոյան

Ալեքսանդր Ավետիսյան

Քրիստինե Պողոսյան

Վլադիմիր Վարդանյան

Տիգրան Ուլիխանյան

Թագուհի Ղազարյան

Արսեն Ջուլֆալակյան

Հովհաննես Հովհաննիսյան

Սոնա Ղազարյան

Կորյուն Մկրտչյան

Արտակ Մանուկյան

Սուրեն Գրիգորյան

Մերի Գալստյան

Նարեկ Զեյնալյան

Համազասպ Դանիելյան

Սիսակ Գաբրիլյան

Էդգար Առաքելյան

Գոռ Գևորգյան

Բաբկեն Թունյան

Տաթևիկ Հայրապետյան

Սոս Ավետիսյան

Վահագն Թևոսյան

Ծովինար Վարդանյան

Արթուր Դավթյան

Միքայել Զոլյան

Արուսյակ Ջուլհակյան

Սարգիս Խանդանյան

Բարգավաճ Հայաստան կուսակցություն

Թիվ 1 ընտրատարածք 

Վարդան Վարդանյան

Թիվ  5

Տիգրան Ստեփանյան

Թիվ  6

Քաջիկ Գևորգյան

Արայիկ Աղաբաբյան

Թիվ  7

Նորա Առուստամյան

Թիվ  8

Հրանտ Մադաթյան

Թիվ 9

Արթուր Դալլաքյան

Թիվ 10

Էդուարդ Բաբայան

Դավիթ Մանուկյան

Ջանիբեկ Հայրապետյան

Թիվ 11 

Վարդան Ղուկասյան

Վարդևան Գրիգորյան

Թիվ 12

Նաիրա Զոհրաբյան

Համապետական ցուցակ

Գագիկ Ծառուկյան

Միքայել Մելքումյան

Արթուր Գրիգորյան

Տիգրան Ուրիխանյան

Արման Աբովյան

Վահե Էնֆիաջյան

Իվետա Տոնոյան

Գևորգ Պետրոսյան

Սերգեյ Բագրատյան

Շահե Իսայան

Արտյոմ Ծառուկյան

Կարինե Պողոսյան

Սողոմոն Սողոմոնյան

Լուսավոր Հայաստան կուսակցություն

Թիվ 1 ընտրատարածք

Գուրգեն Բաղդասարյան 

Թիվ 2 

Գևորգ Գորգիսյան 

Թիվ 3 

Էդմոն Մարուքյան 

Թիվ 4 

Մանե Թանդիլյան 

Թիվ 6

Էդվարդ Անդրեասյան 

Թիվ 8

Ռուբիկ Ստեփանյան 

Թիվ 9 

Տարոն Սիմոնյան 

Հրանտ Այվազյան  

Թիվ 11

Սարիկ Մինասյան 

Համապետական ցուցակի առաջին մասից՝

Արման Բաբաջանյան 

Արկադի Խաչատրյան  

Անի Սամսոնյան 

Հարություն Բաբայան 

Արմեն Եղիազարյան 

Աննա Կոստանյան  

Կարեն Սիմոնյան 

Սրբուհի Գրիգորյան 

Սարգիս Ալեքսանյան