Լոնդոն 2012. Օգոստոսի 5-ի ծրագիրը

Օգոստոսի 5-ին Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերում 15 մարզաձևի ներկայացուցիչներ կխաղարկեն մեդալների 23 հավաքածու: Հիշեցնենք, որ այժմ մեդալների ընդհանուր հաշվարկում առջևում ԱՄՆ-ն է` 26 ոսկի, Չինաստանը երկրորդն է` 25 ոսկի և 3-րդ տեղում տանտերերի օլիմպիական հավաքականն է` 14 ոսկի: Օգոստոսի 5-ին մրցասպարեզ կմտնի Հայաստանի 3 մարզիկ` հրաձիգ Նորայր Բախտամյանը, ծանրորդուհի Հռիփսիմե Խուրշուդյանն ու հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Արսեն Ջուլֆալակյանը:

Այսօր մեդալներ կխաղարկվեն հետևյալ մարզաձևերում.

Աթլետիկա

14:00Եզրափակիչ
22:35Եզրափակիչ
22:45Կիսաեզրափակիչ
00:50Եզրափակիչ
23:20Եզրափակիչ
00:10Եզրափակիչ
00:25Եզրափակիչ

Բադմինտոն

12:00Բրոնզե մեդալի համար
Լոն Չեն
Լի Հյուն Լի
16:00Եզրափակիչ
Ուեյ Չոն Լի
Դան Լին
12:45Բրոնզե մեդալի համար
Կ.Կ. Կու/Բ.Հ.Թան
Յ.Ս. Չուն/Յ.Դ. Լին
17:15Եզրափակիչ
Ի. Ցայ/Հ.Ֆ. Ֆու
Մ. Բոե/Կ. Մոգենսեն

Հրապարակային հեծանվավազք

21:16Եզրափակիչ
22:00Եզրափակիչ

Սուսերամարտ

12:001/8
13:301/4
13:301/4
13:301/4
13:301/4
15:001/2
18:007-8 տեղ
18:005-6 տեղ
21:00Բրոնզե մեդալի համար
22:15Եզրափակիչ

Սպորտային Մարմնամարզություն

17:00Եզրափակիչ
17:50Եզրափակիչ
18:41Եզրափակիչ

Առագաստանավային սպորտ

16:00Եզրափակիչ
17:00Եզրափակիչ

Հրաձգություն

12:00Որակավորում
15:30Եզրափակիչ

Թենիս

15:00Բրոնզե մեդալի համար
Խուան Մարտին դել Պոտրո
Նովակ Ջոկովիչ
17:00Եզրափակիչ
Ռոջեր Ֆեդերեր
Էնդի Մարեյ
15:00Եզրափակիչ
Ա. Հլավաչկովա/Լ.Հրադեչկա
Ս. Ուիլյամս/Վ. Ուիլյամս
17:00Բրոնզե մեդալի համար
Լ. Հուբեր/Լ. Ռայմոնդ
Մ. Կիրիլենկո/Ն. Պետրովա
19:00Բրոնզե մեդալի համար
Լ. Ռայմոնդ/Մ. Բրայան
Ս. Լիսիցկի/Կ. Կաս
19:00Եզրափակիչ
Վ. Ազարենկա/Մ. Միրնի
Լ.Ռոբսոն/Է. Մարեյ

Ծանրամարտ

18:30Ա Խումբ

Ըմբշամարտ

16:00Որակավորում
Թոոմաս Սփենսեր
Աբուհալիմա Աբուլահիմա
16:00Որակավորում
Ռովաշան Բայրամով
Մինիքիյան Սեմյոնով
16:00Որակավորում
Շուձին Լի
Վուգար Ռագիմով
16:181/8
Էլմուրրատ Տասմուրադով
Պետեր Մոդոս
16:181/8
Ֆուադ Ֆայարի
Էրիկ Նիբլոմ
16:271/8
Գուստավո Բալարթ
Այհան Քարաքուս
16:271/8
Էլբեկ Տաժիև
Կոհեյ Հասեգավա
16:361/8
Չոլ Վոն Յուն
Գյուջին Չոյ
16:361/8
Համիդ Սորյան
Արսեն Երալիև
17:121/4
18։241/2
20:45Բրոնզե մեդալի համար
22:03Եզրափակիչ
16:09Որակավորում
Զուրաբի Դատունաշվիլի
Յինհիեոկ Կիմ
16:09Որակավորում
Ալեքսեյ Բել
Բենջամին Փրովիզոր
16:09Որակավորում
Իսլամ Տոլբա
Նեվեն Ժուգաջ
16:361/8
Աշխատ Դիլմուխամեդով
Ալեքսանդր Կիկինոու
16:451/8
Մարկ Մադսեն
Ռոման Վլասով
16:451/8
Ալեքսանդր Կազակևիչ
Պետեր Բակսի
16:541/8
Կրիստոֆ Ժենո
Զիեդ Օքրամե
16:541/8
Սելչուկ Չեբի
Ռոբերտ Ռոզենգերն
17:031/8
Արսեն Ջուլֆալակյան
Դանիյար Կոբոնով
17:481/4
18:421/2
20:54Բրոնզե մեդալի համար
22:48Եզրափակիչ