ԹԱՏՐՈՆ
Հ.Թումանյանի անվան Պետական տիկնիկային թատրոն
«Բարի վիշապը, Նոր տարվա հրաշքը», ամանորյա ներկայացում, բեմ.՝ Դ. Մարտիրոսյան, 15.01 / ժ.11:00, 13:00, 15:00, 17:00
«Կարմիր գլխարկը», Շ. Պեrրո, 14.01 / ժ. 14:00
«Երեք խոզուկ», 15.01 / ժ. 14:00
Խամաճիկների թատրոն
«Կարմիր գլխարկը», մանկ. ներկ., Շ. Պերրո, բեմ.՝ Ա. Էլբակյան, 14.01, 15.01 / ժ. 12:30, 14:00
«Ինչպես քաջ աքլորը հաղթեց խորամանկ աղվեսին…», մանկ. ներկ., բեմ.՝ Ա. Էլբակյան, 18.01, 19.01 / ժ. 12:30, 14:00
Հ.Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոն
«Իրձնից պրծում չկա››, հեղ.՝ Գ. Խանջյան, բեմ.՝ Ե. Ղազանչյանի, կատակ. 2 գործ., 20.01 / ժ. 19։00
Պետական Կամերային Թատրոն
ԱԿՈՒՄԲ
MEZZO Classic House Club
Upstairs՝ փոփ և ջազ, 14.01
Impression և Արփի՝ համաշխարհային հիթեր, 15.01
Nuance՝ էթնո ջազ, 16.01
Imagine՝ համաշխարհային հիթեր, 17.01
Համերգների սկիզբը՝ ժ. 21:30
Stop club
Dorians՝ ռոք, 14.01 / ժ. 21:30
NOOZ՝ ակուստիկ ֆանկ, 20.01 / ժ. 21:30
Ulikhanyan Club
Սուրեն Առուստամյան՝ բլյուզ, 14.01
Crossroads՝ բլյուզ, 15.01
NOOZ՝ ակուստիկ ֆանկ, 17.01
Rumba Gitanos՝ իսպանական երաժշտ., 18.01
Համերգների սկիզբը՝ ժ. 21:00
ՕՊԵՐԱ, ԲԱԼԵՏ, ՄՅՈՒԶԻՔԼ
Հ.Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոն
«Ատամնաբույժն արևելյան››, Հ.Պարոնյան, բեմ.՝ Ե.Ղազանչյան, օպերետ 2 գործ., 22.01 / ժ. 19:00
Երգի պետական թատրոն
«Ուրախ նոտաներ», ամանորի ներկայացում, 13.01 / ժ. 12:00, 14:00, 16:00շ
Ա. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոն
«Անուշ», Ա. Տիգրանյան, օպերա 3 գործ., ռեժ.՝ Գեղամ Գրիգորյան, 18.01 / ժ. 19:00
ՑՈՒՑԱՀԱՆԴԵՍ
Հայաստանի ազգային պատկերասրահ
Հմայակ Հակոբյան, գեղանկար, հոբելյանական ցուցահանդես, մինչև 02.02
«Մովսեսն անկախության ջահակիր», գեղանկար, քանդակ, գրաֆիկա, 13.01-ից
«Գերդաստան», գեղանկարիչ Լուսինե (Սվետլանա Հակոբյան), անհատական ցուցահանդես, մինչև 17.01
ՆՓԱԿ
«Արդյունաբերական սիմֆոնիա» լուսանկարչական ցուցահանդես, մինչև 15.01
Ճարտարապետության ազգային թանգարան-ինստիտուտ
«Ակտ 1», ցուցադրված են Գայ Ղազանչյանի, Ժորա Գասպարյանի և Ռուբեն Գրիգորյանի գեղանկարչական աշխատանքները, մինչև 15.01
«Դալան» արվեստի սրահ
«Անհատականություն և Միասնություն», խմբային ցուցահանդես, մինչև 20.01
ՖԻԼՄԵՐ
«Մոսկվա» կինոթատրոն
«Էլվինը և սկյուռիկները 3», ԱՄՆ, անիմ. ընտանեկան կատակ., ռեժ.՝ Մ. Միտչել, դեր.՝ Ջ. Լի, Դ. Քրոս, Ջ. Լոնգ, կարմիր դահլիճ, 13.01 / ժ. 11:00, 13:00, 15:00, 14.01 / ժ. 11:00, 13:00
«Ալա Բալա Նիցա», Հայաստան, կատ., կարմիր դահլիճ, 13. 01 / ժ. 15:00, 19:00, 14.01 / ժ. 19:00
«Առաջադրանքն անիրագործելի 4», ԱՄՆ, մարտաֆիլմ, թրիլեր, ռեժ.՝ Բ.Բըրդ, դեր.՝ Թ. Քրուզ, Ջ. Րեներ, Կապույտ դահլիճ, 13. 01, 14. 01 / ժ. 17:45, 22:00
«Ֆանտոմ. ամենամութ ժամը 3D», ԱՄՆ, Ռուսաստան, ֆանտաստիկ թրիլեր, ռեժ.՝ Ք. Գորակ, դեր.՝ Գ. Կուցենկո, Է.Հիրշ, Օ. Թիրլբի, կապույտ դահլիճ, 13-14. 01 / ժ. 16:15, 20:00
«Նաիրի» կինոթատրոն
«Ես եմ», Հայաստան, ռոմանտ. կատ., ռեժ.՝ Վ. Գրիգորյան, դեր.՝ Ս. Սարգսյան, Լ. Դավթյան, Ե. Ղազարյան, Ա. Նավասարդյան 13-14.01 / ժ. 19:00
«Ծննդյան տոնի պատմություն», Գերմանիա, մանկ. հեքիաթ, ռեժ.՝ Յ. Վուոլիկ, 13. 01, 14. 01 / ժ. 13:00
«Կապիկների մոլորակի ապստամբությունը», ԱՄՆ, ֆանտ. մարտաֆիլմ, ռեժ.՝ Ռ. Ուայթ, դեր.՝ Մ. Ուոլդբերգ, 13. 01, 14. 01 / ժ. 15:00
«Կոլումբիանա», ԱՄՆ, մարտաֆիլմ, ռեժ.՝ Օ. Մեգատոն, 13. 01, 14. 01 / ժ. 17:00
«Մեկ օր», ԱՄՆ, Բրիտանիա, կատ., մելոդրամա, ռեժ.՝ Լ. Շերֆիգ, դեր.՝ Է. Հեթուեյ, Ջ. Սթերջես, 13-14.01 / ժ. 21:00