Օգոստոսի 5-ին Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերում 15 մարզաձևի ներկայացուցիչներ կխաղարկեն մեդալների 23 հավաքածու: Հիշեցնենք, որ այժմ մեդալների ընդհանուր հաշվարկում առջևում ԱՄՆ-ն է` 26 ոսկի, Չինաստանը երկրորդն է` 25 ոսկի և 3-րդ տեղում տանտերերի օլիմպիական հավաքականն է` 14 ոսկի: Օգոստոսի 5-ին մրցասպարեզ կմտնի Հայաստանի 3 մարզիկ` հրաձիգ Նորայր Բախտամյանը, ծանրորդուհի Հռիփսիմե Խուրշուդյանն ու հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Արսեն Ջուլֆալակյանը:
Այսօր մեդալներ կխաղարկվեն հետևյալ մարզաձևերում.
Աթլետիկա
14:00 | Եզրափակիչ |
22:35 | Եզրափակիչ |
22:45 | Կիսաեզրափակիչ | |
00:50 | Եզրափակիչ |
23:20 | Եզրափակիչ |
00:10 | Եզրափակիչ |
00:25 | Եզրափակիչ |
Բադմինտոն
12:00 | Բրոնզե մեդալի համար | Լոն Չեն | Լի Հյուն Լի | |
16:00 | Եզրափակիչ | Ուեյ Չոն Լի | Դան Լին |
12:45 | Բրոնզե մեդալի համար | Կ.Կ. Կու/Բ.Հ.Թան | Յ.Ս. Չուն/Յ.Դ. Լին | |
17:15 | Եզրափակիչ | Ի. Ցայ/Հ.Ֆ. Ֆու | Մ. Բոե/Կ. Մոգենսեն |
Հրապարակային հեծանվավազք
21:16 | Եզրափակիչ |
22:00 | Եզրափակիչ |
Սուսերամարտ
12:00 | 1/8 | |||
13:30 | 1/4 | |||
13:30 | 1/4 | |||
13:30 | 1/4 | |||
13:30 | 1/4 | |||
15:00 | 1/2 | |||
18:00 | 7-8 տեղ | |||
18:00 | 5-6 տեղ | |||
21:00 | Բրոնզե մեդալի համար | |||
22:15 | Եզրափակիչ |
Սպորտային Մարմնամարզություն
17:00 | Եզրափակիչ |
17:50 | Եզրափակիչ |
18:41 | Եզրափակիչ |
Առագաստանավային սպորտ
16:00 | Եզրափակիչ |
17:00 | Եզրափակիչ |
Հրաձգություն
12:00 | Որակավորում |
15:30 | Եզրափակիչ |
Թենիս
15:00 | Բրոնզե մեդալի համար | Խուան Մարտին դել Պոտրո | Նովակ Ջոկովիչ | |
17:00 | Եզրափակիչ | Ռոջեր Ֆեդերեր | Էնդի Մարեյ |
15:00 | Եզրափակիչ | Ա. Հլավաչկովա/Լ.Հրադեչկա | Ս. Ուիլյամս/Վ. Ուիլյամս | |
17:00 | Բրոնզե մեդալի համար | Լ. Հուբեր/Լ. Ռայմոնդ | Մ. Կիրիլենկո/Ն. Պետրովա |
19:00 | Բրոնզե մեդալի համար | Լ. Ռայմոնդ/Մ. Բրայան | Ս. Լիսիցկի/Կ. Կաս | |
19:00 | Եզրափակիչ | Վ. Ազարենկա/Մ. Միրնի | Լ.Ռոբսոն/Է. Մարեյ |
Ծանրամարտ
18:30 | Ա Խումբ |
Ըմբշամարտ
16:00 | Որակավորում | Թոոմաս Սփենսեր | Աբուհալիմա Աբուլահիմա | |
16:00 | Որակավորում | Ռովաշան Բայրամով | Մինիքիյան Սեմյոնով | |
16:00 | Որակավորում | Շուձին Լի | Վուգար Ռագիմով | |
16:18 | 1/8 | Էլմուրրատ Տասմուրադով | Պետեր Մոդոս | |
16:18 | 1/8 | Ֆուադ Ֆայարի | Էրիկ Նիբլոմ | |
16:27 | 1/8 | Գուստավո Բալարթ | Այհան Քարաքուս | |
16:27 | 1/8 | Էլբեկ Տաժիև | Կոհեյ Հասեգավա | |
16:36 | 1/8 | Չոլ Վոն Յուն | Գյուջին Չոյ | |
16:36 | 1/8 | Համիդ Սորյան | Արսեն Երալիև | |
17:12 | 1/4 | |||
18։24 | 1/2 | |||
20:45 | Բրոնզե մեդալի համար | |||
22:03 | Եզրափակիչ |
16:09 | Որակավորում | Զուրաբի Դատունաշվիլի | Յինհիեոկ Կիմ | |
16:09 | Որակավորում | Ալեքսեյ Բել | Բենջամին Փրովիզոր | |
16:09 | Որակավորում | Իսլամ Տոլբա | Նեվեն Ժուգաջ | |
16:36 | 1/8 | Աշխատ Դիլմուխամեդով | Ալեքսանդր Կիկինոու | |
16:45 | 1/8 | Մարկ Մադսեն | Ռոման Վլասով | |
16:45 | 1/8 | Ալեքսանդր Կազակևիչ | Պետեր Բակսի | |
16:54 | 1/8 | Կրիստոֆ Ժենո | Զիեդ Օքրամե | |
16:54 | 1/8 | Սելչուկ Չեբի | Ռոբերտ Ռոզենգերն | |
17:03 | 1/8 | Արսեն Ջուլֆալակյան | Դանիյար Կոբոնով | |
17:48 | 1/4 | |||
18:42 | 1/2 | |||
20:54 | Բրոնզե մեդալի համար | |||
22:48 | Եզրափակիչ |